• Приймальня директора:
  • 22-6-55

Повірка

лічильників

Зміни в процедурі повірки лічильників викликали чимало питань у абонентів КП «Славутич-Водоканал», тому було прийняте рішення щодо оприлюднення більш розширеної інформації.

Важлива інформація щодо повірки лічильників води

Нещодавно КП «Славутич-Водоканал» повідомляв, що відповідно до рішення виконавчого комітету Славутицької міської ради «Про коригування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води для населення з приладами обліку у зв’язку з виключенням із складу відповідного тарифу витрат на проведення повірки квартирних засобів обліку» від 12.10.2017 № 581, з 02 серпня 2017 року за рахунок виключення із структури тарифів витрат, пов’язаних з обслуговуванням та повіркою засобів обліку холодної води, зменшено тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Діючі з 10.03.2018 тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), встановлені рішенням виконавчого комітету Славутицької міської ради № 109 від 22.02.2018, також не містять витрат на обслуговування та повірку квартирних засобів обліку холодної води.

Для кого повірка лічильників стала платною?

З 02 серпня 2017 року відповідно до рішення виконавчого комітету Славутицької міської ради № 581 від 12.10.2017, яке було прийнято на виконання вимог Розділу ІV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», повірка квартирних лічильників холодної води за рахунок тарифів на холодну воду не здійснюється, тобто така повірка може бути виконання тільки за окрему плату.

Окрім цього, Розділом IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органам місцевого самоврядування протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:

  • забезпечити перегляд порядків формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, зокрема в частині виключення зі структури тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води;
  • забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої та холодної води для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині виключення зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води.

Таким чином, з 02 серпня 2017 року для споживачів, яким постачає холодну воду КП «Славутич-Водоканал», повірка лічильників холодної води здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку.

Де проводити повірку лічильників?

Відповідно до ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» повірка засобів вимірювальної техніки – сукупність операцій, що включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, які встановлюють і підтверджують, що зазначений засіб відповідає встановленим вимогам.

Цим же Законом передбачено, що для проведення повірки науковим метрологічним центрам, метрологічним центрам та повірочним лабораторіям необхідно одержати свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - свідоцтво про уповноваження), яке видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Уповноважені організації включаються до Державного реєстру наукових метрологічних центрів, метрологічних центрів і повірочних лабораторій, уповноважених на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Зазначений Реєстр має бути доступним для громадськості в електронній та/або іншій формі та опублікованим на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності, та постійно оновлюватися.

Тобто, проводити повірку лічильників після зняття з абонентського обліку (розпломбування), власник лічильника може в будь-якій уповноваженій організації, внесеній до Державного реєстру наукових метрологічних центрів, метрологічних центрів і повірочних лабораторій.

Зняття лічильника для проведення повірки без офіційного розпломбування тягне за собою штрафні санкції для споживача.

У м.Славутичі повірка лічильників проводиться:

0
Службою повірки лічильників

Як часто треба проводити повірку лічильників?

Відповідно до ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка засобів вимірювальної техніки - повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Порядок встановлення міжповірочних інтервалів визначається Кабінетом Міністрів України.

Абоненти зобов’язані своєчасно, з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів, подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.

Періодична повірка засобів вимірювальної техніки вузлів розподільного обліку здійснюється згідно з міжповірочним інтервалом, зазначеним у технічному паспорті на цей засіб, але не менш як один раз на шість років для засобів механічно типу та не менш як один раз на дев’ять років для засобів інших типів (згідно з абз.3. п.2 ст.6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»).

У паспорті на новий законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки (лічильник) вказано дату проведення повірки (дата виготовлення) та зазначено міжповірочний інтервал.

На лічильники, які вже проходили повірку, виписується Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки і вказується дата, до якої це Свідоцтво діє.

Тобто, відповідно до чинного законодавства повірку лічильників треба проводити не пізніше закінчення терміну міжповірочного інтервалу, встановленого для даного лічильника. КП «Славутич-Водоканал» не може проводити розрахунки по лічильниках з простроченим терміном повірки.

Які правові наслідки не проведення повірки лічильників?

Абонентам, у яких термін повірки лічильників води прострочений, нарахування за послуги КП «Славутич-Водоканал» будуть проводитись у відповідності до Нормативів питного водопостачання для споживачів м.Славутич, встановлених рішеннями виконавчого комітету Славутицької міської радивід від 24.07.2002 № 419 із змінами від 02.10.2002 № 535 та від 16.11.2004 № 728.

Враховуючи те, що КП «Славутич-Водоканал» обліковує не тільки обсяги холодної води, що надаються в помешкання, але й обсяги водовідведення (сума показань лічильників холодної та гарячої води), терміни повірки лічильників гарячої води також не повинні бути порушені.

Враховуючи те, що за певних обставин, які склалися у попередні роки, чимало квартирних лічильників мають прострочені терміни повірки, КП “Славутич-Водоканал” подовжив міжповірочний інтервал для лічильників. Гранічний строк повірки буде вказаний у особистому попереджені про повірку лічильників.

Після закінчення термінів повірки, розрахунок з абонентами, які у визначений строк не провели повірку квартирного лічильника і не надали документів що підтверджують її проведення, буде здійснюватись за нормативами (нормами) споживання з наступного дня за днем закінчення такого строку.

Як дізнатися про дату, до якої має бути повірений лічильник води?

Як зазначено вище, міжповірочні інтервали відображені у паспорті лічильників (нові прилади) або у Свідоцтві про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки.

Як зняти/поставити лічильник на облік?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення…» квартирні засоби обліку беруться виконавцем послуги на комерційний облік шляхом пломбування. Опломбування та розпломбування лічильників проводиться виконавцем послуги з водопостачання.

Станом на 1 вересня 2020 року розпломбування/опломбування лічильників холодної води в місті Славутичі може проводити:  КП "Славутич-Водоканал"

Зняття лічильника для проведення повірки без офіційного розпломбування тягне за собою штрафні санкції для споживача.

Через бажання зекономити, деякі абоненти чи то самі, чи під впливом шахраїв, які намагаються заробити на повірці лічильників, допускають самостійне розпломбування лічильників холодної води, через що потрапляють під фінансові санкції з боку КП «Славутич-Водоканал». Для уникнення претензій з боку водопостачального підприємства міста радимо звернути увагу на важливі моменти (зазначені вище)  при проведенні повірки лічильників холодної води в місті Славутичі.

Про нас

КП «СЛАВУТИЧ-ВОДОКАНАЛ» створенено з метою забезпечення виконання міських та загальнодержавних заходів з реформування, розвитку та утримання житлово - комунального господарства, здійснення діяльності в сфері централізованого водопостачання та водовідведення... Читати далі...

  Hosting Ukraine

Контакти

Київский квартал, 10,
м.Славутич, Київська обл.,
Україна, 07101

Приймальня: (04579) 22-6-55
Аварійна: 1581, (04579) 2-28-16